Policia i ngre pritë shqiptarit me partneren në arën me luledielli pas lëvizjeve të çuditshme. Arrestohet sapo…

| 19:17
SHPËRNDAJE
 

Një çift të rinjsh, përkatësisht një 25 vjeçar shqiptar me iniciale R.A., i pa punë dhe një vajzë 22 vjeçar, u arrestua nga karabinierët.

drogafano-768x580

Informacioni nga një qytetar ishin vendimtar për arrestimin e tyre, i cili lajmëroi policinë për ardhjet e shpeshta të një makine të vogël me dy të dy të rinj në bord nga një fushë luledielli në zonën e Fano-s.

Gjatë kontrollit të makinës, policia nuk gjeti asgjë që mund të vinte në akuzë të rinj. Më pas, u zhvillua një kontroll me një qen antidrogë nëpër fushë.

Pas një hulumtimi të plotë, të fshehur mirë midis bimësisë dhe tokës, u gjet një qese plastike ku ndodheshin 300 gram kokainë e pastër një peshore elektronike dhe qese të vogla për paketimin e drogës.

Mjaftoi që karabinierët të monitoronin me mprehtësi fushën e lulediellit dhe të prisnin ardhjen e pronarëve të drogës. Pas disa orësh, mbërriti mjeti i vogël i shërbimeve të njoftuara më parë me çiftin e ri në bord.

droga-fano-559x768

Ndërsa vajza mbeti në vëzhgim, shoqëruesi arriti shpejt dhe pa hezituar në pikën ku kishte vendosur lëndën narkotike duke marrë sasinë që i duhej. U kthye menjëherë tek partnerja dhe më pas vazhduan rrugëtimin me makinë.

Ata bënë pak përparim sepse u bllokuan menjëherë nga një patrullë e karabinierëve, e cila ndërkohë ishte paralajmëruar nga kolegët në pritë.

Djali u gjet në pronë të rreth 50 gramë kokainë, pjesërisht tashmë e paketuar, ndërsa vajza kishte në çantën e saj rreth një mijë euro në emërtime të vogla, para të së cilës ajo nuk ishte në gjendje të justifikonte. Ndërkohë, karabinierët që kishin ngritur pritën, sekuestruar gjithë kokainën

Në apartamentin e vogël me dy dhoma të marrë me qira së fundmi nga çifti i ri në qendrën historike të Fano, karabinierët rikuperuan më shumë para.

Pas formaliteteve, gjykata la në burg të riun. Hetimet aktualisht janë duke u zhvilluar për të identifikuar shitësin me shumicë nga i cili është furnizuar çifti i ri, si dhe tregtarët e vegjël të ilaçeve dhe konsumatorët që ata kanë furnizuar.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.