Policia e Sarandës aksion si në filma me BMW plot me drogë, kapet njëri nga trafikantët kurse shoku…

SHPËRNDAJE

Aksion si neper filma per policinë e Sarandes e cila është vënë në ndjekje të një automjeti me droge.

Policia e Sarandës
Policia e Sarandës

Automjeti tip BMW nuk i eshte bindur fillimisht urdhrit e me pas eshte arritur te ndalohet.

Policia ka arritur te kape vetem njeri nga trafikantet, i identifikuar su Andi O, 16-vjec nga Tepelena ndersa L.M, 32-vjec nga Tepelena eshte larguar me vrap dhe eshte shpallur ne kerkim.

Brenda ne mjet u gjeten dhe sekuestruan rreth 6 kg marijuane, te cilat kishin destinacion Greqine.

Policia e Sarandes ka rritur itensitetin e goditjes ndaj trafikut te droges prej fillimit te vitit duke shenuar disa suksese rradhazi ne sekuestrimin e sasive te marijuanes nderkohe te arrestuarit jane mbi 20.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprak“Të qaj nuk më sheh, të lutem s’më dëgjon”, fjalë prekëse dhe histori të dhimbshme për Polikron Çelën
Artikulli tjetërTakimi me ambasadorët e vendeve të BE, reagon ministri Xhafaj: Jemi në rrugën e duhur

S'KA KOMENTE

Comments are closed.