Nusja nga Tirana dhunon vjehrrin, reagimi i tij i “kushton shumë”

SHPËRNDAJE

Një 39 vjeçare ka ushtruar dhunë ndaj vjehrrit të saj, 84 vjeç.

Ngjarja ka ndodhur në Tiranë, ndërsa i moshuari ka shkuar menjëherë në polici dhe ka kallëzuar nusen e djalit, me inicialet A.K,  duke marrë kështu një urdhër mbrojtjeje nga komisariati numër 3.dhune-fizike-640x480

Njoftimi i policisë:

Komisariati i Policisë Nr. 3
Më datë 15.05.2018, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm, për shtetasin D.K, vjeç 84, pasi në banesë, nusja e djalit A.K, vjeç 39, ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj tij. Materialet u referuan në Gjykatën e Shkallës së Parë Tiranë. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprak“Më ndihmoni të hyj në historinë e Gambias”, Soue në kërkim të rekordit me Skënderbeun
Artikulli tjetër"Mos hapja e negociatave ndëshkon vendin", detajet e takimit të Bashës me Presidentin e PPE

S'KA KOMENTE

Comments are closed.