Nuk u driblua asnjëherë/ Debutim spektakolar i Hysajt me fanellën e Lacios, shqiptari fiton të gjitha duelet. Shikoni notën dhe statistikat

Aug 22, 2021 | 10:47
SHPËRNDAJE

Lacio e nisi me këmbën e mbarë edicionin e ri të Serisë A, teksa mposhti me rezultatin 1-3 Empolin në transfertë.

HYSAJ 1

Ajo që ra më shumë në sy ishte paraqitja mbresëlënëse e mbrojtësit të Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj teksa ka zhvilluar një super ndeshje në debutim me Lacion pikërisht ndaj ish-skuadrës së tij, Empolit.

Sipas asaj që tregon faqja e njohur e statistikave “Sofa Score”, Hysaj është vlerësuar me notën 7,6.

Mbrojtësi i Shqipërisë luajti përgjatë gjithë 90 minutëshit teksa ka arritur të fitojë të 6-ta duelet me kundërshtarët, të kapë topin 4 herë dhe duke mos u dribluar asnjëherë, duke bërë kështu një debutim tepër pozitiv për Hysajn.

236995332_1784369801771923_831067249659905957_n

PANORAMASPORT.AL

 

© Panorama.al

Te lidhura