Momenti shokues për gazetaren, pranoi të hynte live, por mëson të vërtetën e hidhur

| 13:31
SHPËRNDAJE

comp-1572457931

Një gazetare mësoi të vërtetën e rëndë për veten e saj pasi pranoi të kryente një mamografi e cila do transmetohej live. Në momentet kur po kryente vizitën, mjekja asaj i tha se u diagnostikua me kancer gjiri.

Gazetarja kishte pranuar të transmetonte drejtpërdrejtë mamografinë e saj të cilen e kryente per here të parë ne kuader të muajit të ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit.

Ali Meyer, 41 vjeç, u shfaq e qetë dhe e lumtur ndërsa transmetohej përgatitja për atë që ajo mendonte se do të ishte një shfaqje rutinë nga Qendra Stephenson në Oklahoma City.

promo396725957

Por reporterja e KFOR-it vetëm disa minuta më vonë u tha shikuesve: ‘Mirë, unë shpresoja për një mamografi rutinë por nuk më rezultoi kështu. Isha e sigurt se nuk do të kisha asgjë sot, por ja ku jemi… Unë kam kancer gjiri dhe nuk kam ende një mal me përgjigje. Por do të bëj një MRI javën e ardhshme për të konfirmuar saktësisht se me çfarë duhet të merrem”

‘Ishte e vështirë dhe tronditëse’, e pershkroi ajo momentet ne te cilat u gjet perpara nje rezultati shokues per te.

ali-meyer-breast-cancer-39 20405094-7633109-Oklahoma_journalist_Ali_Meyer_pictured_was_diagnosed_with_breast-m-24_1572505028237 ali-meyer-today-main-191030_ae8541f6733aaa824bd1bd52a4507aaa.social_share_1200x630_center

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.