Mes pluhurit e mykut, AKU mbyll dy restorante të tjera. Shikoni pamjet skandaloze

SHPËRNDAJE

Trupa inspektuese e AKU-së ka mbyllur dy restorante të tjera që kryenin veprimtari në kundërshtim me standardet e sigurisë ushqimore si dhe në kushte të rënda higjeno-sanitare.

Konkretisht, gjatë kontrollit që DRAKU, Dibër ushtroi në subjektet me aktivitet “restorant” “Skënder Tusha”, Burrel dhe “Shkëlqim Rica”, Mat u konstatuan ambiente me myk, lagështi si dhe mjetet e punës në kuzhinë ishin totalisht të amortizuara.

Ndaj subjekteve u mor masë administrative gjobë 600.000 lekë si dhe bllokim të menjëhershëm të aktiviteteve.

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit inkurajon të gjithë qytetarët të denoncojnë çdo rast, çdo tentativë abuzimi, pranë Autoritetit Kombëtar të Ushqimit në [email protected] si dhe pranë portalit të bashkëqeverisjes “Shqipëria që duam” Siguria Ushqimore është një sfidë e përbashkët.

40518406_1786893014726339_6672132356037410816_n 40393880_1786893034726337_2997731888065413120_n 40400086_1786893041393003_6218559912381775872_n 40418507_1786893158059658_2408740053279834112_n 40397777_1786893138059660_4449726005740830720_n 40432287_1786893144726326_1875434427991982080_n 40400299_1786893238059650_4037114660892180480_n 40460746_1786893221392985_6980209578495442944_n 40429708_1786893224726318_7825742223642722304_n 40406633_1786893311392976_3344657124075503616_n

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprak“Buzëqeshja që mposhti acidin”, Vilma Dule rrëfehet për herë të parë pas pesë vjetësh nga sulmi në Tiranë
Artikulli tjetër"Ekonomia shqiptare do ngadalësohet pas rritjes së fortë në tremujorin e parë të 2018"

S'KA KOMENTE

Comments are closed.