“Menduam se do të ishte lokomotiva e Realit, por ai është një vagon”, kritika ndaj Hazardit: Ishte 7 kilogramë mbipeshë

| 11:35
SHPËRNDAJE

Eden Hazard u nga Çelsi në merkaton e verës, teksa kompletoi kalimin e tij te Real Madridi.eden hazard

Belgu nuk po kalon një moment të mirë dhe trajneri francez Roland Kurbua thotë se ai ka shkuar te Reali i Madridit mbipeshë dhe nuk mund të jetë lideri. “Të gjithë mendonin se Hazard do të ishte lokomotiva e këtij Reali, por në fakt ai është thjesht një vagon. Në fazën përgatitore me skuadrën madrilene ishte 7 kilogramë mbipeshë. Duhet të përmirësohet akoma më shumë për të ndihmuar skuadrën”, thotë ish-trajneri i Marsejës, Bordosë dhe Montepelie.Rolland-Courbis

Ndryshe nga koha kur sulmuesi 28-vjeçar luante te Çelsi dhe nuk kishte kritika, tani te Reali përveç formës jo të mirë, duhet të përballet edhe me kritikat e shumta që vijnë nga njerëz të ndryshëm.

Megjithatë Hazard mendon se ka nevojë për tu ambientuar edhe pak, për të treguar formën e tij më të mirë më vonë.

PANORAMASPORT.AL

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.