Maqedoni e Veriut/ Presidenti vendos shtyrjen e gjendjes së jashtëzakonshme edhe për një muaj

| 15:58
SHPËRNDAJE

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski bëri të ditur sot se do të shtyhet gjendja e jashtëzakonshme në vend edhe për 30 ditë.

Ai tha se ky vendim vjen pas kërkesës dhe vlerësimeve të bëra nga Qeveria, ndërsa e inkurajoi atë që pas festës së pashkëve të shqyrtojë karantinat disa ditëshe dhe të filloj lehtësimet për funksionimin e bizneseve.

pendarovski-696x464

Lidhur me kërkesën për karantinë në Kumanovë, ku ka numër të madh të të infektuarve, ai u shpreh se situata është e keqe, por se trendet janë negative.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.