RENEA, FNSH dhe Forcat Operacionale zbarkojnë në Vlorë. Çfarë po ndodh

| 22:36
SHPËRNDAJE

Një operacion ka nisur mbrëmjen e sotme në qytetin e Vlorës dhe në Lushnje dhe të dhënat paraprake flasin për një aksion për arrestimin e atentatorit të dytë ndaj prokurorit Arian Ndoji dhe dy personave që e shoqëronin.

vlorefnsh

Gazetari i “Panorama” në Vlorë konfirmon se operacioni po zhvillohet nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë, ato RENEA si dhe Forcat e Posaçme Operacionale, që kanë shkuar nga Tirana duke mënjanuar plotësisht policinë lokale.

Për ngjarjen e rëndë të pasdites së të premtes së 1 nëntorit, është arrestuar Redjan Rraja, si i dyshuari kryesor për atentatin që la pas dy të plagosur dhe një të vdekur. Andi Maloku humbi jetën sot pas gjashtë ditësh në spital.

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.