PS dërgon në KQZ dokumentet për regjistrim në zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit

Jan 25, 2022 | 14:08
SHPËRNDAJE

Partia Socialiste ka depozituar ne KQZ dokumentacionin per regjistrimin e PSSH per zgjedhjet e pjeshme vendore te dates 6 mars 2022, per kryetare te bashkive.

Dokumentacioni eshte derguar nga Sekretari i Pergjithshem i PS-se, Damian Gjiknuri.

Dokumenti eshte bere publik per mediat nga vete Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

ps shkrese KQZ

Kujtojme qe pak dite me pare, kreu i shtetit dekretoi 6 marsin 2022 si daten per mbajtjen e zgjedhjeve te pjesshme lokale ne 6 bashki te mbetura pa kryetar.

Zgjedhjet do te mbahen në bashkitë Shkodër, Dibër, Durrës, Vorë, Rrogozhinë dhe Lushnje.

© Panorama.al

Te lidhura