Kush janë politikanët dhe personat e njohur që janë ndarë për tu ri-martuar?

SHPËRNDAJE

“Bashkë, derisa vdekja të na ndajë”, është thënia e njohur që shoqëron çdo kurorëzim të dashurisë me martesë. E kur dashuria përfundon, apo për një mijë arsye të tjera, çiftet zgjedhin ndarjen e duke lënë pas betimet.

Politikanët tanë apo personat e njohur të ekranit, nuk bëjnë përjashtim.  Si të gjithë ne, ata kanë pasur historitë e tyre të dashurisë me pëlqime, lidhje, martesa dhe ndarje. Por, pas një divorci sërish ka pasur një tjetër martesë.

Këta janë politikanët dhe personat e njohur që janë ndarë për tu ri-martuar:

Fatos Nano

Pas një martese prej 30 vitesh, Fatos Nano iu drejtua gjykatës për t’u ndarë nga bashkëshortja e tij, Rexhina Nano, me të cilën kishte dy fëmijë te rritur. Nano brenda një kohe të shkurtër shkoi drejt altarit dhe u martua me Xhoanën.

Edi Rama

Kryeministri aktual ka qenë më parë i martuar me aktoren Matilda Makoçi, një martesë që pati si fryt edhe një djalë, Gregorin. Në 1991 martesa e tyre u zgjidh zyrtarisht në Gjykatën e Tiranës. Në 2010, Rama u martua me Lindën dhe kanë një djalë së bashku, Zahon.

Lajmi i plotë në GSH.al

http://www.gsh.al/2018/03/12/kush-jane-politikanet-dhe-personat-e-njohur-qe-jane-ndare-per-tu-ri-martuar/

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakI lidhur me Ilda Bejlerin? Klevis Balliu tregon të vërtetën
Artikulli tjetërTeatri i Ri/ Ndrenika kërkon fjalën pas prezantimit të Ramës, kryeministri: Prit njëherë të...

S'KA KOMENTE

Comments are closed.