Kreu i KQZ vendos për fletët e votimit/ Si do të votojnë shqiptarët më 25 prill

Mar 31, 2021 | 23:05
SHPËRNDAJE

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ka përzgjedhur fletët e votimit që do të përdoren në zgjedhjet e 25 prillit.

Komisioni Rregullator i KQZ

Sipas propozimit të shpërndarë nga KQZ, Ilirjan Celibashi ka vendosur që fletët të jenë me emrat e kandidatëve dhe jo me numra, siç ishte propozuar gjithashtu më herët.

Ndërsa fletat e votimit do të jetë e njëjtë në format, ajo do të jetë e ndryshme në madhësi për 12 qarqet për shkak të numrit të kandidatëve për deputetë.

berat durres elbasan fier gjirokaster Korce kukes lezhe shkoder tirana vlore

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/