Koas dhe radhë të gjata në qendrat e vaksinimit në Zagreb! Ankohen banorët: Nuk ka organizim! SHIKONI FOTOT

| 12:16
SHPËRNDAJE

Këtë mëngjes, një numër i madh i njerëzve që duan të vaksinohen kundër koronavirusit kanë krijuar radhë të gjata para qendrave të vaksinimit në Zagreb.

3

Vaksinimi i qytetarëve filloi sot në kryeqytetin kroat si pjesë e fazës së dytë të vaksinimit.

Në pikën kryesore në Zagreb, Ministri i Shëndetësisë, Vili Beros dhe drejtori i Institutit Kroat të Shëndetit Publik Krunoslav Capak kanë takuar disa prej qytetarëve.

Sipas Index.hr, megjithëse vaksinimi filloi në orën nëntë, një numër i madh qytetarësh e moren në orën shtatë.

“Kishte një kaos. Është plotësisht e paorganizuar. Unë u ftova për në ora 9:00, por kur e shoh këtë shpejtësi, është e qartë se do të pres me orë të tëra. Njerëzit që erdhën herët krijuan kaos. Unë erdha para 9 dhe ishte tashmë radha ime. Unë mendoj do të jetë dhe një problem me parkimin. Ka shumë njerëz të moshuar që vijnë me vetura”, tha një banori i Zagrebit.

3 2 1

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.