KLP-ja bën vlerësimin final: Ja cilët janë 3 prokurorët e rinj të SPAK

| 12:59
SHPËRNDAJE

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka miratuar projektvendimin “Për miratimin e listës me renditjen e kandidatëve për prokurorë në Prokurorinë e Posaçme dhe emërimin e tyre në detyrë”.

klp

Panorama” ka mundur të sigurojë vlerësimin e bërë nga KLP për kandidatët për SPAK dhe ka mësuar emrat e tri prokurorëve të rinj që janë zgjedhur.

Tri prokurorët e zgjedhur për SPAK janë Sotir Kllapi, Dritan Prençi dhe Vladimir Mara.

Ndërsa renditja e 4 prokurorëve për SPAK vijon si më poshtë:

Sotir Kllapi 174 pike

Dritan Prenci 171 pik

Vladimir Mara 168 pike

Dorina Bejko 158 pike

Për të plotësuar SPAK bëhet e ditur se duhen 15 prokurorë, ndërkohë që deri më tani janë zgjedhur vetëm 12.

Ende në garë janë Manjola Jajana, Anton Martini dhe Elisabeta Imeraj.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.