Këmbimi valutor 8 qershor/ Me sa blihen dhe shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Jun 8, 2023 | 7:44
SHPËRNDAJE

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 99 lekë dhe do të shitet me 100.3 lekë.

kembimi valutor

Monedha evropiane euro do blihet me 106.2 lekë dhe do shitet me 107.1 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 108.4 lekë dhe do shitet me 124.5 lekë.

Ndërkohë paundi britanik do blihet me 123 lekë dhe do shitet me 124.5 lekë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura