VIDEO- “Aeroporti objekt strategjik”/ Peleshi: Forcat ushtarake kanë rritur vigjilencën për të…Pamje nga momenti i dislokimit të ushtrisë

Apr 7, 2021 | 19:00
SHPËRNDAJE

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka publikuar pamjet e momentit kur forcat e ushtrisë dislokohen në Rinas, ndërsa greva në Albcontrol vazhdon.

Sipas tij, forcat e armatosura kanë rritur vigjilencën për të garantuar ruajtjen e perimetrit të sigurisë së aeroportit.

Peleshi: Aeroporti i Rinasit Nënë Tereza është objekt strategjik me rëndësi të veçantë për sigurinë kombëtare. Strukturat tona të Forcave të Armatosura, si pjesë integrale e aeroportit, kanë rritur vigjilencën për të garantuar ruajtjen e perimetrit të sigurisë së aeroportit veçanërisht pas bojkotimit të punës nga kontrollorët e kompanise së aviacionit civil Albcontrol sha.

 

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.