Gjendet i pajetë në makinë, viktima është një 18-vjeçar shqiptar. Detajet e para

SHPËRNDAJE

Nje i ri shqiptar eshte gjetur i pajete prane nje makine. Ngjarja ka ndodhur ne nje vend pushimi prane magjistrales A1 ne Basserdorf ZH, te Zvicres. Mediat e huaja bejne me dije se viktima eshte nje 18-vjecar shqiptar, por ende nuk ka te dhena per identitetin e tij.

topelement

Ai ndodhej pranë një veturë të dëmtuar, duke hedhur dyshimet e para për një vdekje ne aksident, por pritet ende ekspertiza dhe hetimet policore.

Ngjarja është raportuar dje ne mesdite, nderkohe qe eshte para nga persona qe udhetonin ne kete zone. Policia lokale beri me dije se trupi i pajete ndodhej në anën e djathtë të automjetit ne vendin e pasagjerit, nderkohe qe dera ishte e hapur.  Automjeti ishte i markës Kia, ngjyra e zezë dhe me targa të Bernës.

“Arsyet e vdekjes janë akoma të paqarta,” thonë nga policia. “Grupi hetimor po heton çështjen në të gjitha drejtimet.” Policia nderkohe eshte vene ne kerkim te dëshmitarëve.

PANORAMA

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.