Gazetari lëshon “bombën”: Lëvizjet në Prokurori, plan i ndërkombëtarëve

SHPËRNDAJE

Gazetari Artan Hoxha, ka deklaruar në emisionin “Opinion” në “TV Klan” se lëvizjet e realizuara nga kryeprokurorja Arta Marku kanë ardhur me arsyen për të vënë rregull në organin e akuzës.

Hoxha tha se të gjithë emrat që ajo ka lëvizur, janë emra që kanë punuar në projekte dhe trajnime, si dhe kanë qenë pjesë e Task-Forcës të monitoruar dhe të organizuara nga ndërkombëtarët.

Sipas tij, ata janë të gjithë emra të filtruar dhe këto lëvizje nuk janë të kryera nga Arta Marku, por nga ndërkombëtarët.

 

Ai tha se kryeprokurorja në një mënyrë extraligjore të vendosi rregull në organin e akuzës për shkak të ndërhyrjeve jo ligjore që kishte bërë paraardhësi i saj./Opinion

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakRiatdhësohen 30 persona nga Franca, zv. Ministrja: Shifrat janë në rënie, nuk është rruga e...
Artikulli tjetërKreu i ri i Policisë, zbulohen 7 kandidaturat. Ja kriteret që kërkohen. Rebani Jaupi...

S'KA KOMENTE

Comments are closed.