FOTO+VIDEO/ Dhuruan spektakël me Koniasporin, Cikalleshi dhe Bytyqi mes më të mirëve në Turqi

May 4, 2021 | 10:26
SHPËRNDAJE

Sokol Cikalleshi pas paraqitjes të shkëlqyer me fanellën e Koniasporit ku triumfuan me rezultatin 5-1 ndaj Karagymrym dhe sulmuesi kavajas realizoi një dopietë dhe dhuroi një asist, tani bomberi i Kombëtares shqiptare shpërblehet duke qenë prezent në formacionin e javës në Turqi.

Cikalleshi

Së bashku me sulmuesin kuqezi në 11-shen e javës në Superligën turke ndodhet dhe një lojtar tjetër shqiptar që luan me Cikalleshin tek Koniaspor, bëhet fjalë për Zymer Bytyqin i cili shënoi pas asistit të Cikalleshit. Vlen të theksohet se formacioni i javës është “skicuar” nga media turke “Comunio”.

FO


PANORAMASPORT.AL

 

© Panorama.al

Te lidhura