FOTOT/ Ndahet nga jeta vëllai i aktores Yllka Mujo, ja filmi ku e kemi parë

| 14:16
SHPËRNDAJE

Është ndare nga jeta ne moshen 63 vjeçare Agim Mujo, vellai i artistes Yllka Mujo.

70630768_2426225357644312_3842470629982863360_n

“Me hidherim te thelle ju njoftojme se sot ndrroi jete nga nje atak kardiak Agim Mujo,vellai i Artistes Yllka Mujo. Ne moshe fare te re Agimi luajti ne nje sere filmash, midis te cileve ne filmin “Malet ne blerim mbuluar”. Ai mbaroi studimet per pikture dhe u shqua per talentin e tij,duke u paraqitur ne shume ekspozita ne Itali dhe France”, shkruan ne rrjetet sociale,Gjergj Zaharia, ish bashkeshorti i Yllka Mujos.

Nder te tjera, teksa i pergjigjet nje komentuesi, Zaharia tregon se ai “nuk kishte vuajtur asnjehere nga zemra dhe gezonte shendet te plote”.

Agim Mujo, ishte nje person i njohur. Ai ka interpretuar edhe ne filmin shqiptar bashke me motren e tij Yllken ne te njejtin rol si ne jete, moter e vella. Behet fjale per filim e vitit 1970 “Malet me blerim mbuluar” ku Agimi luante rolin e Zenelit.

Agim Mujo ka nderruar jete mengjesin e djeshem ne kryeqytetin e Italise ne Rome nga nje atak kardiak. Agimi jetonte pre vitit 1990 ne Itali i largur me hapjen e ambasadave.

mujo-1 mujo mujo-2

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.