FIFA publikon renditjen e re, ja në çfarë vendi renditet Shqipëria dhe Kosova

| 14:15
SHPËRNDAJE

FIFA ka publikuar ditën e sotme renditjen e re për të gjitha kombëtaret, ku ka shumë pak ndryshime, për shkak të angazhimeve të pakta nga publikimi i fundit në 19 dhjetor të vitit të kaluar.

shqiperia

Shqipëria renditet ne vendin e 66-të me 1365 pikë, duke mos pasur ndryshim nga renditja e publikuar më parë. Ndryshim nuk ka pasur as për Kosovën, me dardanët që renditen në vendin e 115 me 1174 pikë.SHQ

Në vendin e parë qëndron Belgjika me 1765 pikë, e ndjekur nga Franca me 1733 pikë dhe Brazili në vendin e tretë me 1712 pikë. Italia renditet në vendin e 13-të me 1607 pikë.

KOO

PANORAMASPORT.AL

 

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.