Dita e Evropës/ Klajda Gjosha: Kemi 7 vite që presim për çeljen e negociatave dhe askush nuk di të thotë se…

May 9, 2021 | 12:10
SHPËRNDAJE

 

Në ditën e Evropës, ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha thekson se edhe pas 7 vitesh, askush nuk di të thotë se kur do të hapen negociatat.

183569026_1605058989685551_7547056332026483825_n

Ajo thotë se klasa politike duhet të marrë më shumë përgjegjësi.

Reagimi:

Sot 9 Maji, dita e Evropës! A është edhe Shqipëria gati? Fjalët në këtë proces i merr gjithmonë era, rezultatet janë ato që mbeten! Rezultati i deri tanishëm, kemi 7 vite që presim për çeljen e negociatave dhe askush nuk di të thotë sot se cila është e ardhmja. Shqipërisë i ka munguar gjithmonë maturia politika dhe sado që ne jemi mësuar të festojmë në këtë ditë, ndoshta ka ardhur koha e një reflektimi nga politika për të marrë më shumë përgjegjësi, e jo për të mashtruar vetveten!

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura