Botërori i 2026, zbulohet për kë votoi Shqipëria

SHPËRNDAJE

U mbajt sot në Rusi kongresi i FIFA-s, ku u vendos me votë që Botërori i 2026 të zhvillohen në 2 shtete, SHBA, Kanada dhe Meksikë.

United 2026 email header 900x500

Propozimi nga Amerika e Veriut arriti të siguronte 134 vota, kundrejt 65 votave në favor të shtetit afrikan afrikan.

Boterori

Mes 2 kandidaturave, Shqipëria votoi për Markun, që të ishte ai organizuesi i Botërorit të vitit 2026, por me sa duket vota e Shqipërisë ka shkuar dëm.

Votat

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakMbytet një 20-vjeçar në Durrës, policia jep detajet e para
Artikulli tjetërIsh-sulmuesi i Naftëtarit rrëfen tmerrin në Kuçovë: Na u bë gjyq publik në kinema, terror nga sistemi

S'KA KOMENTE

Comments are closed.