Batutat/ Veliaj u prezanton turisteve kinezë nënkryetarin e Bashkisë së Pekinit

| 10:34
SHPËRNDAJE

veliaj me kinezetTeksa krebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka shoqëruar nënkryetarin e bashkisë së Pekinit, Lu Yan,përgjatë sheshit “Skënderbej”, janë takuar me një grup turistësh kinezë.

Tirana gjatë gjithë muajve të vitit vizitohet nga një numër i madh turistësh kinezë, të cilët ditën e sotme u përballen me këtë surprizë të veçantë në kryeqytetin shqiptar.

Shoqëruar me batuta dhe të qeshura, kryebashkiaku Veliaj u ka shpjeguar turistëve kinezë praninë në Tiranë të përfaqësuesve të Bashkisë së Pekinit, në kuadër të Forumit “17 + 1”.

Përpos bisedës së shkurtër me nënkryetarin e Bashkisë së Pekinit, nuk mund të mungonte edhe një fotografi, e preferuara e çdo turisti, për të fiksuar këtë moment të veçantë.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.