VIDEOLAJM/ Pamjet nga lart, fadromat vazhdojnë aksionin për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar

| 13:11
SHPËRNDAJE

Fadromat vazhdojnë të punojnë për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar ndërsa qytetarët, aktivistët dhe artistët tentojnë të hynë në perimetrin e ndërtesës.

Në pamjet e filmuara nga lart shihet se një pjesë e godinës që është shembur ndërsa vazhdon aksioni për shembjen e pjesës tjetër.

teatri kombetar shembja

Gjithashtu pritet që të shembet edhe Teatri Eksperimental që ndodhet ngjitur Teatrit Kombëtar.

Shembja e godinës i dha fund rezistencës 2 vjetore të artistëve që e mbronin.

Policia hyri në perimetrin e Teatrës gjatë orëve te para të mëngjesit të së dielës duke shoqëruar në polici ata që kundërshtuan shembjen godinës përfshirë artistë, gazetar dhe përfaqësues të politikës.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.