VIDEO/ Tentoi të driblonte kundërshtarin, shihni gafën e pabesueshme të portierit

Jun 28, 2022 | 15:23
SHPËRNDAJE

Në ndeshjen mes Akranes dhe Hafnarfjodurit, e cila përfundoi me barazimin 1-1, e vlefshme për javën e 10-të në SuperLigën e Islandës ka ndodhur diçka e pabesueshme.

bandicam 2022-06-28 14-03-08-923

Portieri i skuadrës së Hafnarfjudurit, Gudmunson ka bërë një gafë të pabesueshme te goli i parë i takimit në minutën e 49′.

Duke tentuar që të driblojë kundërshtarin, portieri shtyn topin më fort sa duhet teksa sulmuesi Bartalstovu ia rrëmbeun topin dhe goditi menjëherë në portë duke i dhënë avantazhin të përkohshëm skuadrës së tij.

Një gabim i pafalshëm ky i portierit saqë kjo video u bë virale në rrjet.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura