VIDEO/ Një autogol në fundin e sfidës shmang disfatën e Juventusit, Kaljari i Ranierit i merr 1 pikë “Zonjës së Vjetër”

Apr 19, 2024 | 22:55

Barazim me 4 gola mes Kaljarit dhe Juventusit, në një duel tepër të luftuar të vlefshëm për javën e 33-të të Serisë A. Skuadra e Ranierit e mbylli pjesën e parë në avantazh të dyfishtë duke shënuar 2 herë me 11-metërsha me anë të Gaetanos dhe Minës, në minutat 30 dhe 36, por vendasit nuk arritën të menaxhonin siç duhet epërsinë e dyfishtë, teksa në fund u mjaftuan vetëm me 1 pikë.

59d7982f-9f3d-4568-a8bc-39c7ef3a03fc

Në fragmentin e dytë të ndeshjes, ishte Vlahoviç që në minutën e 61-të shënoi një gol mjaft të bukur nga goditja e dënimit, ndërkohë që autogoli i shkaktuar nga Dosena në minutën e 87-të shmangu humbjen e “Zonjës së Vjetër”.

Ky ishte barazimi i dytë radhazi për Kaljarin që javën e kaluar surprizoi Interin në “San Siro”, duke barazuar po me rezultatin 2-2.

FT

KALJARI 2-2 JUVENTUS

30′ Gaetano (P), 36′ Mina (P) / Vlahoviç 62′, Dosena 87′ (autogol)