VIDEO/ I ikën topi nga duart, shikoni gafën e pafalshme të portierit në Kualifikueset e Botërorit

Mar 26, 2021 | 10:23
SHPËRNDAJE

Trinidad Tobago ka triumfuar mbrëmë në shtëpi me rezultatin 3-0 ndaj Guajanës e vlefshme për Kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”.

GOLI

Ajo që po bën xhiron e rrjetit është goli i tretë i shënuar nga vendasit ku portieri Klerk i ka ikur topi nga duart dhe sulmuesi Telfer realizon golin e vulosjes së këtij takimi.

Një gafë e pafalshme për një portier që mund t’i shpëtojë një top nga duart dhe që ishte fatal për fatet e kësaj sfide.

PANORAMASPORT.AL

 

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/