VIDEO/ Gjermania e Holanda e bëjnë festë me goleada, Ramsej nderon Uellsin. Ja rezultatet e mbrëmjes

| 22:46
SHPËRNDAJE

U luajtën mbrëmjen e sotme, 10 ndeshjet e fundit nga fushata eliminatore për Europianin e vitit 2020.

uefa euro 2020

Gjermania e Holanda të dyja të kualifikuara, fituan të dyja edhe takimet e fundit. Ekipi i Lëv mposhti pastër 6-1 Irlandën e Veriut, ndërsa fitore 5-0 arritën tulipanët ndaj Estonisë.

Belgjika mposhti pastër 6-1 Qipron, ndërsa edhe Rusia fitoi 0-5 ndaj San Marinos. Grupi i vetëm që ishte ende i hapur ishte ai E. Kroacia e kualifikuar në vendin e parë ishte pushim, ndërsa Uellsi zë vendin e dytë pasi mposhti 2-0 Hungarinë, në një sfidë direkte për vendin e dytë, me dy gola të Aron Ramsejt. Më poshtë, rezultatet e plota nga mbrëmja e sotme.

 

REZULTATET LIVE

FT | Gjermani-Irlandë e Veriut 6-1

Gnabri 19′, 47′, 60′, Gorecka 43′, 73′, Brandt 91′ / Smith 7′

FT | Holandë-Estoni 5-0

Uajnaldum 6′, 66′, 79′, Ake 19′, Boadu 87′ /

FT | Belgjikë-Qipro 6-1

Benteke 16′, De Brujn 36′, 41′, Karrasko 44′, Kristoforu aut. 51′, Benteke 68′ / Ianu 14′

FT | Letoni-Austri 1-0

Os 65′ /

FT | Maqedoni e Veriut-Izrael 1-0

Nikolov 47′ /

FT | Poloni-Slloveni 3-2

Szimanski 3′, Levandovski 54′, Goralski 81′ / Matavz 14′ Iliçiç 61′

FT | San Marino-Rusi 0-5

/ Kuziajev 3′, Petrov 19′, Mirançuk 49′, Ionov 56′, Komliçenko 78′

FT | Skoci-Kazakistan 3-1

MekGin 48′, 91′, Naismith 64′ / Zainutdinov 34′

FT | Sllovaki-Azerbajxhan 2-0

Bozenik 19′, Hamshik 86′ /

FT | Uells-Hungari 2-0

Ramsej 15′, 47′ /

PANORAMASPORT.AL

 

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.