Vasili flet me emra: Horrat e qeverisë nuk arrestohen, ndërsa Henri Çili po, sepse…

| 15:00
SHPËRNDAJE

Nenkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar sot ashpër pas arrestimit nga policia të botuesit dhe analistit Henri Çili. Me nje shenim ne faqen e tij ne Facebook, Vasili shkruan se “Horrat e qeverise nuk arrestohen, ndersa Çili po!”. petrit-vasili

Ai kujton me radhe emrat e zyrtareve, te larte te dale ne pergjime per blerje votash, te cilet pavaresisht fakteve nuk arrestohen.

“Kur Edi Rama,Gjiknuri e deputete dalin sheshit ne pergjimet e prokurorise qe kryejne krimin e blerjes votave me furgone te mbushur me horra nuk arrestohen. Kur del nga pergjimet e prokurorise Vangjush Dako qe behet njësh me kriminele nuk arrestohet”, shkruan Vasili, duke shtuar se “Arrestohet Henri Çili se nuk duhet te arrestohen kurrsesi keta”.

Postimi i Vasilit 

Horrat e qeverise nuk arrestohen, ndersa Çili po!

Kur Edi Rama,Gjiknuri e deputete dalin sheshit ne pergjimet e prokurorise qe kryejne krimin e blerjes votave me furgone te mbushur me horra nuk arrestohen.

Kur Etilda Gjonaj bashke banden e ministrise drejtesise falsifikojne e mashtrojne per te rrembyer Gjykaten Kushtetuese, duke konsumuar vepra penale pa fund nuk arrestohen

Kur del nga pergjimet e prokurorise Vangjush Dako qe behet njësh me kriminele nuk arrestohet.

Kur del sheshit korrupsioni i ministrave tek Unaza e re qe shkon gjer ne Amerike nuk arrestohen.

Kur falsifikon e mashtron Dvorani per te rrembyer Gjykaten Kushtetuese nuk arrestohet.

Arrestohet Henri Çili se nuk duhet te arrestohen kurrsesi keta.

Ne 2 mars te gjithe ne bulevard per drejtesine e barabarte per te gjithe.

 

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.