UEFA “kërcënon” Anglinë, finalja mund të mos luhet në “Wembley” nëse…

Jun 18, 2021 | 17:27
SHPËRNDAJE

UEFA ka kërcënuar se do ta zhvendosë finalen e Europianit në Hungari në rast se nuk hiqen kufizimet në Mbretërinë e Bashkuar.

wembley 1

Finalja e Euro 2020 është vendosur të mbahet në “Wembley” në Angli, por rrezikon të zhvendoset në Budapest.

Gjithçka lidhet me kufizimet që janë vendosur për Kornavirusin në Angli, ku bë vendimet e fundit thuhet personat që futen në këtë vend, do të duhet të qëndrojnë në karantinë. UEFA ka thënë se janë ftuar rreth 2500 persona zyrtarë për këtë ndeshje finale dhe nuk duan që ata të jenë në karantinë.

Për këtë arsye është kërkuar që këto kufizime të mos përfshijnë personat që do të jenë në finale, në të kundërt ajo do të zhvendoset në Hungari.

Panorama Sport 

 

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/