UEFA “kërcënon” Anglinë, finalja mund të mos luhet në “Wembley” nëse…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 18, 2021 | 14:59


UEFA “kërcënon” Anglinë, finalja mund të mos luhet në “Wembley” nëse…

UEFA ka kërcënuar se do ta zhvendosë finalen e Europianit në Hungari në rast se nuk hiqen kufizimet në Mbretërinë e Bashkuar.

wembley 1

Finalja e Euro 2020 është vendosur të mbahet në “Wembley” në Angli, por rrezikon të zhvendoset në Budapest. Gjithçka lidhet me kufizimet që janë vendosur për Kornavirusin në Angli, ku bë vendimet e fundit thuhet personat që futen në këtë vend, do të duhet të qëndrojnë në karantinë. UEFA ka thënë se janë ftuar rreth 2500 persona zyrtarë për këtë ndeshje finale dhe nuk duan që ata të jenë në karantinë.

Për këtë arsye është kërkuar që këto kufizime të mos përfshijnë personat që do të jenë në finale, në të kundërt ajo do të zhvendoset në Hungari.


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/