Trafiku i rënduar/ Policia: Ja rrugët alternative. Kujdes shpejtësinë, në disa akse…

| 20:40
SHPËRNDAJE
 

Kjo e diel ka sjellë trafik të rënduar në rrugët kryesor në vend, si pasoj ë e dyndjes së qytetarëve në zonat bregdetare, si dhe reshjeve të dendura të shiut.

Me një postim në facebook, Policia e Shtetit bën me dije se ka ende fluks automjetesh në aksin Radhimë – Uji i Ftohtë, Vlorë, por lëviz rrjedhshëm.

unaza e re, trafik
foto ilustrim

Ndërkohë, për të hyrë në Tiranë, në rast fluksi, policia sugjeron shoferët të marrin rrugët alternative, Rrogozhinë – Elbasan – Tiranë dhe Plepa, Durrës – Ndroq – Tiranë.

Po ashtu, Policia e Shtetit u bën apel qytetarëve që të respektojnë rregullat si dhe të kenë kujdes me shpejtësinë, pasi në disa akse ka ende prezencë lagështie.

Njoftimi i plotë i policisë:

INFORMACION MBI TRAFIKUN RRUGOR – ORA 20:15

Aksi Radhimë – Uji i Ftohtë, Vlorë, ka fluks automjetesh, por lëviz rrjedhshëm.

Punonjësit e Policisë Rrugore dhe patrullat me motoçikleta të ‘Shqiponjave’ po monitorojnë gjithë aksin për të parandaluar parakalimet e gabuara që bëhen shkak jo vetëm për përfshirje në ngjarje rrugore, por edhe për bllokim të trafikut të rrjedhshëm të automjeteve.

Drejtues mjetesh, KUJDES respektoni rregullat, vendosni rripin e sigurimit, mos përdorni celularin gjatë drejtimit të mjetit, mos kryeni manovra në rrugë e mos parakaloni!

Përdorni rrugët alternative për hyrjen në Tiranë, në rast fluksi:

Rrogozhinë – Elbasan – Tiranë.

Plepa, Durrës – Ndroq – Tiranë.

Mos shpejtoni se në disa akse ka prezencë të lagështirës në rrugë!

Ndiqni udhëzimet e punonjësve të Policisë për të arritur të sigurt në destinacion!

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.