Të prekur me koronavirus edhe në mesin e bluzave të bardha, vjen lajmi i mirë. Sa mjekë janë shëruar deri tani

| 11:54
SHPËRNDAJE
 

bino

Me shtimin e 11 rasteve të reja të konfirmuar pozitiv ndaj COVID-19, që e ka çuar në 24 orët e fundit në 197 numrin total të të prekurve, një lajm i mirë vjen për të shëruarit nga kjo sëmundje.

Silva Bino e Institutit të Shëndetit Publik, bëri me dije sot se deri tani kemi 33 të shëruar që kanë rezultuar negativë edhe pas testeve të kontrollit.

Midis tyre janë 6 punonjës shëndetësorë.

Saktësisht mes të shëruarve, tre janë mjekë.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.