Robert Ndrenika feston ditëlindjen. Veliaj e uron: Jetë të gjatë! Të duam shumë

| 14:09
SHPËRNDAJE

Kryebashkiaku Erion Veliaj i ka uruar ditëlindjen ikonës së teatrit dhe të kinematografisë shqiptare Robert Ndrenika.

robert-ndrenika

Përmes një postimi në rrjete sociale, Veliaj i uron Ndrenikës jetë të gjatë. “Jetë të gjatë i dashur Robert Ndrenika. ! Të duam shumë!”, shkruan Veliaj.

Robert Ndrenika lindi në Tiranë, më 10 Janar 1942. Ka qenë ndër aktorët që ka pasur ngarkesën më të madhe në teatër dhe kinematografi. Në vitin 1979 i është akorduar titulli “Artist i Merituar” dhe në vitin 1988 titulli “Artist i Popullit”.

3c346f47-690d-490c-82bf-e0f99eb3b13e

 

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.