Publikuan këngën e re bashkë, por Dua Lipa dhe Miley Cyrus akuzohen për kopjim të videoklipit të…

| 14:49
SHPËRNDAJE

Banda e pop-it “Dream Wife” ka akuzuar Miley Cyrus dhe Dua Lipën për kopjim të videoklipit të tyre.

dua lipa miley cyrus (1)

Dua dhe Miley kanë bashkuar forcat për projektin e ri muzikor “Prisoner”, videoklipi i të cilit është shumë kaotik, sipas “Mirror”.

dua lipa miley cyrus (2)

Por, “Dream Wife” ka reaguar nëpërmjet një postimi në Instagram, ku pretendon se videoklipi i vajzave është një kopje e videoklipit të tyre tek kënga “So When You Gonna…”, e cila u publikua në maj.

dua lipa miley cyrus (7)

Tek të dyja videot vihet re një foto e realizuar “brenda një goje të hapur”, ku duken edhe dhëmbët.

dua lipa miley cyrus (6)

Grupi i pop-it publikoi një seri fotosh në Intsastory, ku tregonin krahasimet midis dy videoklipeve dhe ku akuzonin vajzat për vjedhje.

dua lipa miley cyrus (5)

Një imazh tregon Miley dhe Dua duke performuar, ndërsa një tjetër pamje tregon Dream Wife në skenë në një pozë të ngjashme në videon e tyre.

miley cyrus (7)

Grupi gjithashtu postoi një imazh të Miley-t që mbante një kitarë pranë udhëheqësit të grupit, ndërkohë Alice ka bërë të njëjtën gjë në videoklipin e publikuar në maj, me të dyja shihet përmes hapjes me gojë të hapur.

dua lipa anwar hadid (1)

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.