Presidenti Meta: Vendimet historike të samitit të NATO e bënë Aleancën më të bashkuar për t’iu kundërpërgjigjur rreziqeve që na kanosen

Jun 30, 2022 | 15:18
SHPËRNDAJE

Presidenti Ilir Meta ka reaguar në rrjetet sociale për vendimet e marra sot në samitin e NATO-s, të ciklat i quan historike.

“Vendimet e sotme historike të samitit të NATO në Madrid, e bënë Aleancën tonë më të bashkuar, më të vendosur, dhe të gatshme për t’iu kundërpërgjigjur rreziqeve më të mëdha e të drejtpërdrejta që na kanosen!”

biden stoltenberg

Postimi i Presidentit Ilir Meta

Vendimet e sotme historike të samitit të NATO në Madrid, e bënë Aleancën tonë më të bashkuar, më të vendosur, dhe të gatshme për t’iu kundërpërgjigjur rreziqeve më të mëdha e të drejtpërdrejta që na kanosen!

Vendeve mike, Suedisë e Finlandës, u urojmë mirëseardhjen në Aleancën që mbron sovranitetin, lirinë dhe demokracinë nga çdokush që synon t’i minojë ato.

Ne jemi NATO! Sëbashku qëndrojmë më të fortë! #WeAreNATO

biden stoltenberg2

© Panorama.al

Te lidhura