Pistat e hetimit/ Flasin prokurorët belgë: Bledar Muça u vra nga profesionistë, ishte ndaluar për vjedhje në Antwerp

Jan 25, 2022 | 15:26
SHPËRNDAJE

retryuyu-770x430-1

Gazeta Shqiptare/ Vrasja në Belgjikë e Bledar Muçës, i njohur nga drejtësia shqiptare si “krahu i djathtë” i fisit Çapja në Elbasan, është pasqyruar nga të gjitha mediat belge, sipas të cilave, ai ishte me nënshtetësi britanike, por dispononte edhe një pasaportë bullgare.

Por, ajo që do të çonte në identifikimin e Bledar Muçës do të ishin pikërisht shenjat e gishtave, ndërsa menjëherë mediat vendase do të zbulonin se viktima ishte një emër i njohur për drejtësinë shqiptare dhe për lidhjet e tij me një nga grupet kriminale më të njohura në vend, atë të fisit ‘Çapja’.

Vrasja e Muçës dy ditë më parë do të bënte jehonë në të gjitha mediat belge, por edhe në ato shqiptare, të cilët deklaronin se ende nuk kishte asnjë pistë konkrete në lidhje me ekzekutimin e 39-vjeçarit.

VIJON…Lexo me shume ne GazetaShqiptare.al LEXO KETU

 

© Panorama.al

Te lidhura