Përzgjedhja e hetuesve të BKH/ Ambasada Amerikane: Procesi të jetë objektiv dhe i bazuar në…

| 13:07
SHPËRNDAJE
 

Ambasada Amerikane në Tiranë  thotë se mbështet procesin e përzgjedhjes së hetuesve të Byrosë Kombëtare të Hetimit.

ambasada-amerikane-ne-shqiperi-700x467

Në një mesazh në ‘Facebook’, ambasada e SHBA thekson se përzgjedhja e hetuesve të BKH duhet bërë përmes një procesi objektiv dhe të bazuar në merita.

“SHBA mbështesin plotësisht procesin objektiv dhe të bazuar në merita të Shqipërisë për të rekrutuar dhe përzgjedhur hetuesit e BKH-së. Këto standarde të zbatimit të ligjit të aftësive fizike dhe intelektuale janë thelbësore që BKH-ja të përmbushë mandatin e saj”, thuhet në njoftimin e ambasadës amerikane.

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.