“Pas grevës qëndron vetë Rama”- Basha thirrje kryeministrit: Ndal kërcënimet, e di tashmë fare mirë se do të humbasësh

Apr 7, 2021 | 14:29
SHPËRNDAJE

Basha shqiperia fiton

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar për situatën e krijuar në Aeroportin e Rinasit, ku janë ndërprerë fluturimet për shkak të grevës së kontrollorëve të trafikut ajror.

Në një postim në rrjetet sociale, kryedemokrati i bën thirrje kreut të qeverisë Edi Rama, të “ndalë kërcënimet” dhe “ta ndërpresë menjëherë grevën”, ndërsa e drejton mbi të gishtin e akuzës për situatën e krijuar.

Reagimi i Bashës në Twitter

Rama e di tashmë fare mirë se do të humbasë, prandaj po përdor çdo marifet të pisët. Pas grevës në aeroport që dëmton qytetarët shqiptarë qëndron vetë Rama.

Ai është i vetmi përgjegjës për këtë.

I bëj thirrje Ramës ta ndërpresë menjëherë grevën dhe të ndalë kërcënimet ndaj shqiptarëve që sot duan ndryshim dhe shpresë pas 8 viteve të dështimeve të tij.

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

1 KOMENT

  1. Sherr famoz.Pozite e opizite e akuzojne njera tjetren per bollikimin e aeroportit te Rinasit,pa permendur emrin ekoncesionarit te ri,qe eshte autori kesaj katrahure politike.

Comments are closed.