Një tërmet i fortë bie në detin Mesdhe. Mësoni magnitudën dhe shtetet ku u ndje

| 3:15
SHPËRNDAJE

Një tërmet i fortë ka rënë natën e sotme në Detin Mesdhe, ku lëkundjet më të forta janë ndjerë në Greqi, si në Athinë, në ishullin e Kallamatës dhe Methóni, ndërsa lëkundja është ndjerë në Libi, por lehtë edhe në disa shtete të tjera.

1

Tërmeti i raportuar fillimisht me magnitudë 6.2 ballë, u rishikua më pas me 5.9 sipas Emsc. Lëkundja e tërmetit është regjistruar rreth orës 01:43 minuta me orën lokale greke.

Agjencia Reuters shkruan se tërmeti ka një magnitudë prej 6.2.

Epiqendra u raportua nën dyshemenë e detit Mesdhe me një thellësi rreth 10 km, megjithatë nuk pati paralajmërim të menjëhershëm për tsunami.

EMCS thotë se tërmeti mund të jetë ndjerë nga 20 milion njerëz.

EYgECEnX0AIAJvm

 

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.