Lista për miqësoret e shtatorit, trajneri i Argjentinës lë jashtë Leo Mesin

SHPËRNDAJE

Pas zhgënjimit në Kupën e Botës, Argjentina do të kërkojë të ringrihet sërish duke shkruar historinë e futbollit botëror. Një epokë e re do të nisë për “albiçelestët” që do të drejtohen nga trajneri i përkohshëm, Lionel Skaloni, i cili do të drejtojnë skuadrën në 2 miqësoret që do të zhvillohen në muajin shtator.

skaloni messi

Në lisën e bërë publik nga trajneri për këto 2 takime miqësore, viher re mungesa e yllit Lionel Mesi. “Pleshti” nuk është grumbulluar nga tekniku argjentinas, ndërkohë që repartit të sulmit i janë bashkuar Ikardi, Lautaro, Matines si dhe sulmuesi i Fiorentinës Xhovani Simeone.

Skaloni gjithashtu ka lënë jashtë edhe Higuainin, Banegën dhe Agueron. Kujtojmë që Bilja dhe Maskerano janë tërhequr nga kombëtarja.
321123

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakPërgjimet në dosjen "Shullazi", PD deklaratë të fortë: Të arrestohet menjëherë deputeti Çyrbja
Artikulli tjetërOpozitës nuk i ka faj Kryeministri!

S'KA KOMENTE

Comments are closed.