Liga e Europës/ Legia e Muçit del “thatë” në Angli, Lioni triumfon me përmbysje. Ja rezultatet (VIDEO)

Nov 25, 2021 | 23:40
SHPËRNDAJE

Janë mbyllur 7 sfidat e luajtura mbrëmjen e sotme për raundin e parafundit të Ligës së Europës

lester legia

Legia e Ernest Muçit është mposhtur 3-1 nga Lestëri në Angli duke zbritur në vendin e fundit në renditje në kuotën e 6 pikëve, ndërsa ”dhelprat” marrin vendin e parë në grup me 8 pikë. Sulmuesi shqiptar luajti përgjatë gjithë takimit pa mundur të lërë gjurmë, ndërsa në minutën e 71-të u aktivizua dhe Çelhaka nga stoli.

Lioni ka fituar me përmbysje falë dopietës të Çerki dhe Slimanit, duke mposhtur 1-3 rivalët e Brondbit në transfertë. Fitore të rëndësishme ka marrë dhe Monako që ka mposhtur 2-1 në shtëpi Real Sociedadin.

REZULTATET 

Brondbi-Lion 1-3

Ure 51′ / Çerki 57′ , 63′, Slimani 76′ 

E.Frankfurt-Antverp 2-2

Kamada 17′ , Pacienca 90+4′ / Naingolan 33′, Samata 88′  

Lestër-Legia 3-1

Daka 11′, Madison 21′ , Ndidi 33′ / Mladenoviç 26′ 

Monako-Real Sociedad 2-1

Voland 28′, Fofana 38′ / Isak 35′ 

Olimpiakos-Fenerbaçe 1-0

Soares 90′ 

PSV-Shturm Graz 2-0

Vinicius 45′ (pen), Bruma 56′ 

Rejnxhërs-Sparta Pragës 2-0

Morelos 15′ , 49′ 

PANORAMASPORT.AL

 

 

© Panorama.al

Te lidhura