Dy muaj para zgjedhjeve, ambasadorja Yuri Kim takon kreun e KQZ-së Ilirjan Celibashi

| 11:07
SHPËRNDAJE

Ambasadorja amerikane në Shqipëri Yuri Kim ka zhvilluar sot një takim me kreun e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi.

d

Mësohet se takimi zgjati një orë, dhe vjen afro dy muaj para zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit.

Diskutimet mes tyre janë fokusuar te përgatitja e zgjedhjeve. Ambasadorja dhe kreu i KQZ-së diskutuan mbi identifikimin elektronik të zgjedhësve.

Takimi vjen në një kohë kur në protokollin e KQZ do të nisë depozitimi i listave të kandidatëve për deputetë për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Sjellim në vëmendje po ashtu që ambasadorja Yuri Kim u ka dërguar gjatë javëve të fundit mesazhe partive politike që të filtrojnë kandidatët për deputetë, duke garuar me figura të pastra siç e meritojnë shqiptarët.

 

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.