VIDEOLAJM/ Shembet gjatë natës godina e Teatrit Kombëtar. Merr fund rezistenca e artistëve

| 7:09
SHPËRNDAJE
 


UPDATE-Në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme Bashkia e Tiranës ka shembur me fadroma godinën e Teatrit Kombëtar.

Mësohet se aksioni është finalizuar rreth orës 4:40 të ditës së sotme.

Gjatë natës, Policia ka ndërhyrë për të nxjerrë jashtë godinës së Teatrit personat që po flinin brenda Teatrit.

Më pas perimetri i kësaj godine dhe bulevardi është rrethuar nga forca të shumta policie dhe nga rrethimet metalike.

Aktivistët e ndryshëm të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit janë shoqëruar në komisariantin e policisë, mes tyre Robert Budina.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.