Kjo dietë ju mundëson 4 kg më pak në dy javë

SHPËRNDAJE

Kjo dietë e sugjeruar më poshtë nga Revista Shije ju mundëson të humbni 4 kilogramë në dy javë.

Nëse jeni të interesuar, filloni ta ndiqni që nesër….1

E hënë

 • Ora 7-9. Një gotë qumësht,1 fetë bukë të thekur me një lugë çaji me mjaltë.
 • Ora 10-11. Një mollë
 • Ora 13-14. Perime të ziera me një lugë gjelle vaj ulliri, 30 gram djathë, sallatë me domate dhe kastraveca me gjysmë lugë vaj ulliri.
 • Ora 17:00. Një frut
 • Ora 18-19. Sallatë greke me një lugë vaj ulliri dhe 1 fetë bukë të thekur.
 • E martë
  • Ora 7-9. Një omëletë, 1 fetë bukë të thekur me 1 fetë djathë pa yndyrë.
  • Ora 10-11. Një mollë
  • Ora 13-14. Një biftek të pjekur të shoqëruar me sallatë jeshile me 1 lugë vaj uliri, 1 fetë bukë të thekur.
  • Ora 17: Një portokall
  • Ora 18-19. Supë perimesh me një lugë vaj ulliri

  E mërkurë

  • Ora 7-9 Një gotë qumësht, 1 fetë bukë të thekur me 1 lugë çaji me reçel
  • Ora 10-11 Një frut
  • Ora 13-14 Peshk skare me sallatë jeshile dhe fetë buke të thekur
  • Ora 17 Një frut
  • Ora 18-19 Supë peshku të shoqëruar me sallatë

  E enjte 

  • Ora 7-9. Një gotë qumësht me cornflakes
  • Ora 10-11. Një mollë
  • Ora 13-14. Perime të ziera me një lugë gjelle vaj ulliri, 30 gram djathë, sallatë me domate dhe kastraveca me gjysmë luge vaj ulliri.
  • Ora 17. Një frut
  • Ora 18-19. Sallatë frutash

  E premte

  • Ora 7-9. Një gotë qumësht shoqëruar me 3 lugë tërshërë
  • Ora 10-11. Një mollë
  • Ora 13-14. Turli furre me mish
  • Ora 17. Një frut
  • Ora 18-19. Kos frutash

  E shtunë

  • Ora 7-9. Një gotë qumësht, 1 fetë bukë të thekur me 1 lugë çaji me mjaltë
  • Ora 10-11. Një mollë
  • Ora 13-14. Sallatë greke pa djathë me 1 lugë vaj ulliri dhe një biftek të pjekur
  • Ora 17. Një frut
  • Ora 18-19. Rizoto me perime të pjekura

  E dielë

  • Ora 7-9. Një gotë kos me muesli
  • Ora 10-11. Një mollë
  • Ora 13-14. Peshk në skarë të shoqëruar me një sallatë
  • Ora 17. Një frut
  • Ora 18-19. Supë peshku dhe sallatë frutash

Burimi: Shije

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.