Grabitja në Rinas/ Gjykata dënon 6 punonjësit e policisë private me shërbim prove

SHPËRNDAJE

Gjykata ka shpallur sot fajtorë 6 punonjës të policisë private te akuzuar për grabitjen e blindit me para në rrugën e Rinasit.

rinas-blind-makina

Grabitja ndodhi në muajin shkurt, e gjykata dënoi sot me 8 muaj deri në 16 muaj secilin nga 6 të pandehurit.

Dënimi me burg u konvertua në shërbim prove për 6 fajtorët.

E shërbim prove për Fatmir Gabin dhe 5 policët privatë: Xhelil Metaj, Dashamir Balla, Endrit Daci, Gentian Deda dhe Perparim Logu.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakNegociatat për zgjedhje me opozitën, zyrtari i SHBA në Tiranë pas protestës
Artikulli tjetërShkrimi kundër Vlahutin, Policia jep detajet: Ja pse e arrestuam Kastriot Myftarajn

S'KA KOMENTE

Comments are closed.