EKSKLUZIVE/ Zbulohen prapaskenat, Dinamo-Korabi sherri nisi që në… hotel

Apr 14, 2021 | 8:35
SHPËRNDAJE

Ndizen “gjakrat” mes Dinamos dhe Korabit ose më saktë mes dy administratorëve. Nuk ka rivalitet vetëm në fushë mes dy klubeve për të kapur kreun e Grupit A në Kategorisë së Parë dhe rrjedhimisht ngjitjen në elitë, por edhe jashtë saj.

korabi dinamo

Pas akuzave që lëshoi Fehmi Mëziu kundrejt Ermal Barushit, ky i fundit nuk ia ka përtuar. Ai ka reaguar menjëherë në “Facebook”, ku me në një postim e quante ndrikull dhe zbulonte “thagmat” që kanë ndodhur në hotel në dy transfertat e fundit që blutë kanë zhvilluar në Peshkopi. Zyrtari i bluve paralajmëroi se ka edhe pamje filmike që tregojnë shumë më shumë për atë që ka ndodhur. E megjithatë, kanë vendosur që të mos i publikojnë në respekt të garës dhe mbi të gjitha dibranëve.

SI NISI SHERRI

Sherri që patën në fushë gjatë fazës së parë (më 24 dhjetor 2020) dhe mbi të gjitha akuzat dhe kundërakuzat që bënë enkas për “Panorama Sport”, nuk i kanë lënë me kaq. Gazeta mëson se dy transfertat e fundit të cilat blutë i kanë zhvilluar me Korabin, skuadra e Dinamos është “vizituar” prej Fehmi Mëziut në grumbullim. Administratori i dibranëve ka shkuar me disa persona të tjerë në hotelin ku ishin akomoduar kryeqytetasit. Ka pasur debate të forta verbale me Ermal Barushin dhe gati-gati kanë kaluar në konfrontim fizik.

ADELA MERKO – PANORAMASPORT.AL

LAJMIN E PLOTË MUND TA LEXONI NË VERSIONIN PRINT TË GAZETËS “PANORAMA SPORT”

© Panorama.al

Te lidhura