E hëna nisi me reshje/ ‘Ndërpriten’ ditët pranverore, pritet edhe dëborë. Ja si do jetë moti këtë javë

| 7:50
SHPËRNDAJE

Ditët e bukura pranverore me diell jane nderprere nga ndërhyrja e motit të paqëndrueshëm gjatë kësaj jave.moti

E hëna ashtu sic kishte paralajmeruar qe me pare Sherbimi Meteorologji Ushtarak ka nisur me reshje shiu dhe ulje temperaturash, qe duhet se do te vijojne pergjate javes.

JA PARASHIKMI

Por pasi temperaturat të shënojnë rënien e tyre gjatë ditës, reshjet do të konverohen në dëborë përgjatë zonave malore. Gjatë mesditës nisin kthjellimet në zonat e ulëta e bregdet. Gjatë kësaj dite parashikohet erë e vrullshme përgjatë bregdetit e shtim i dallgëzimit, kryesisht në Jon.
Në ditën e martë, reshjet e shiut e të dëborës parashikohen në intensitet të ulët. Forca e erës dhe e detit parashikohen në rënie.
Përmirësimi i përkohshëm i motit gjatë së mërkurës, do të pasohet nga dy ditë me reshje shiu e dëbore në intensitet të ulët e mesatar.
Gjatë ditës së enjte, sërish era e vrullshme në brigjet detare, do të sjellë shtim të dallgëzimit.
Ashtu sikundër shihet në tabelën më poshtë, temperaturat do të rikthehen në vlera negative në zonat malore.
Në ditët në vijim do të kemi parashikime më të specifikuara.

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.