Derbi shqiptar në debutim, Ançeloti: Kam emocione

SHPËRNDAJE

Elseid Hysaj dhe Thomas Strakosha do kenë diçka për t’i thënë njëri-tjetrit, sot, në “Olimpico” të Romës: do flitet për pushimet, por mbi të gjitha në mendje do jetë sfida Lacio-Napoli.

form

Një “derbi” mes shqiptarëve në javën hapëse të Serisë A (nga stoli, për Simone Inzagin, do jenë të gatshëm edhe Riza Durmishi e Valon Berisha, të dëmtuar), që nis me Kievo-Juventus (ora 18:00), ndërsa në mbrëmje (20:30) mbrojtësi dhe portieri do përpiqen ta nisin me fitore sezonin e ri. Do jetë, ndër të tjera, edhe “debutimi” në stolin e Napolit i Karlo Ançelotit, pasi trajneri “veteran” italian prishi kontratën me Bajernin e Mynihut. Flet Ançeloti – Edhe pse ai lëshoi alarmin dhe nuk ka qenë aspak i kënaqur nga faza përgatitore që ka bërë Napoli i tij, sidomos në detyrat mbrojtëse, gjithsesi Karlo Ançeloti paraqitet i qeshur përpara këtij debutimi.

hysaj (1)

“Jam i emocionuar, mjaft i lumtur sepse rikthehem në Itali pas 9 vitesh. Shumë gjëra kanë ndryshuar. Sa kohë do të duhet për të parë Napolin e vërtetë? Mendoj se që me Lacion do të jemi të balancuar. Disa teste kanë shkuar mirë, disa të tjerë më keq, por kur ndryshon, koha është e domosdoshme dhe mos prisni ndonjë revolucion nga unë. Sfida me Lacion? Nuk do të jetë e lehtë, sepse do të kemi përpara një skuadër që luan shpejt, ndaj duhet të jemi të kujdesshëm nëse duam që ta nisim mirë”, tha trajneri i Napolit.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakBaton Haxhiu për MAPO WEEKEND: SHBA për Ballkanin, tani me Trump gjithçka është ndryshe
Artikulli tjetërAbdyl Bani vdiq në qeli nga torturat, dr. Dervishi e raportoi turbekuloz, togeri Zydi Aga e varrosi fshehurazi (fotot e rralla)

S'KA KOMENTE

Comments are closed.